Macbook Sierra’ya Adobe CS5 Yüklenmesi

Merhaba herkese.
Eğer Adobe’nin eski sürümlerini kullanmanız gerekiyorsa Macbook’a yüklemek sorun olabiliyor. Yükleme yöntemi Windows’taki gibi tıkla yüklesin değil en azından. Yabancı sitelerde aramalar yaparak öğrendiğim yöntemi size kısaca anlatacağım. Haydi başlayalım.

1. Adım
Adobe’un sitesinden Adobe After Effect’i indiriyoruz. (Herhangi biri olabilir. Burada örnek olsun diye After Effects’i aldık.) Bir dmg dosyası geliyor. Dmg dosyasını çift tıklayınca şöyle bir ekran açılıyor. İçindeki Adobe After Effects CS5.5’e tıklıyoruz.

 

2. Adım

Tıklayınca aşağıdaki gibi bir liste açılacak. Buradan Install.app’nin üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve paket içeriğini göster diyoruz. (Eğer böyle yapmaz da Install.app’e çift tıklarsak “Install.app açılamıyor. Disk görüntüsünü çıkarmalısınız” şeklinde bir hata alıyoruz.)

 

3. Adım

Paket içeriğini göster deyince aşağıdaki gibi bir ekran açılacak. Contents -> MacOS yolunu takip ediyoruz. Orada bir Install dosyası bulacağız.

 

4. Adım

Şimdi Terminal’i açıyoruz ve bulduğumuz bu Install dosyasını içine sürüklüyoruz. Aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacak sürükleyince. Enter’a bastığımızda yükleme ekranı açılacak ve yükleme başlayacak. Gerisi zaten “İleri İleri” şeklinde.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın!
Buraya lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.