Pegasus Ücretsiz Cam Kenarı Koltuk Almak (Check-In İşlemi)

Uçarken cam kenarında oturmayı sevenlerden misiniz? Cevabınız evetse yalnız değilsiniz. Yapılan bir araştırmada yolcuların %60’a yakınının cam kenarını tercih ediyor, %40’ı ise koridoru seçiyor. Ortadaki koltukta oturabileceğini söyleyenler ise %1 ‘de kalmış durumda. (Kaynak: https://www.skyscanner.com.tr/haberler/skyscanner-ucaktaki-en-muekemmel-koltugu-acikliyor-6a)

Cam kenarında oturmak hem uyumak isteyenler için, hem manzaranın tadını çıkarmak isteyenler için hem de özellikle iyi kareler yakalamak isteyenler için oldukça önemli. Kötü haberse, ne yazık ki bu keyfin de bir bedeli var!

(İzmir-İstanbul arası yaptığım ilk uçak yolculuğumda çektiğim ilk uçak manzarası fotoğrafım)

Bildiğimiz gibi havayolu şirketleri bilet fiyatının yanında tüm hizmetleri parayla sunma yarışında. İkramlar ücretli, uçak içi eğlence paketi ücretli. Dahası check-in yaparken koltuk seçmek de ücretli. Yakında tuvaletler de ücretli olabilir, hostesler hoşgeldiniz deme parası alabilir böyle giderse.

Neyse ki uçağa binmek için yapmak zorunda olduğumuz check-in ücretsiz ama onda da size rastgele koltuk atıyor ve bu koltuk genelde koridor kenarı ya da daha kötüsü orta koltuk oluyor.

Resimde gördüğünüz gibi sisteme check-in yapmak için girdiğimde bana da koridor kenarı verdi otomatik olarak. Eğer istediğim koltukta seyahat etmek istiyorsam 15 lira daha vermemi istiyor. Bu ücret yurt dışı uçuşlarda bu fiyatın iki katından daha fazla oluyor, bunu da belirteyim.

Şimdi sıkı durun, eğer bir cam kenarı sevdalısı iseniz bu adımdan sonra nasıl cam kenarına bilet alabileceğinizi açıklıyorum.

PENCERE KENARI KOLTUK ALMANIN YOLU

Bu ekranı gördükten sonra tarayıcımızda yeni bir sekme açıyoruz ve aynı uçuşa bilet alıyormuş gibi ilerliyoruz. Bilgilerinizin sorulduğu aşağıdaki kısıma rasgele değerler girebilirsiniz.

Bir sonraki adımda sizden koltuk seçmemizi isteyecek. Bu kısımda biraz önce sistemin bize otomatik atadığı koltuğu seçip ilerliyoruz ve ödeme adımına kadar geliyoruz.

Şimdi yeniden ilk açtığımız sekmeye gidip sayfayı yeniden yüklüyoruz ve yeniden check-in işlemlerine giriyoruz. Sistem, bize otomatik atadığı koltuğu halen başka bir işlem devam ettiği için bu sefer atayamıyor ve sıradaki koltuğu veriyor.

Bu sefer orta koltuk geldi. Bu da istediğimiz sonuç değil. Yeniden bir sekme açıyoruz ve biraz önce yaptığımız gibi ilerliyoruz. Bu sefer 17B koltuğunu seçiyoruz ve ödeme adımına kadar ilerliyoruz.

Ardından ilk açtığımız sekmeye dönüyoruz ve check-in işlemine yeniden giriyoruz.

Ve işte sonuç: 17A cam kenarı koltuk artık bizde 🙂

Artık yolculuk boyunca rahatça uyuyor muyuz, fotoğraf mı çekiyoruz yoksa manzaranın tadını mı çıkarıyoruz orası bize kalmış. Hayırlı yolculuklar 😉

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın!
Buraya lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.